Állásajánlat nyomtatása

Főkönyvelő

Az Astotec Automotive Hungary Bt. egy ausztriai központú vállalatcsoport tagjaként autóipari vezető-, utas- és gyalogosvédelmi eszközök gyártásával és összeszerelésével foglalkozik. Pápai gyárunkba keressük leendő munkatársunkat az alábbi munkakörbe:

FŐKÖNYVELŐ

Feladatai:

  • Teljes körű főkönyvi és analitikus könyvelés koordinálása, napi könyvelési feladatokban való részvétel
  • Felelősség az adó-és számviteli jogszabályok betartásáért, az adótörvények változásainak figyelemmel kísérése és a változásokkal kapcsolatos tennivalókra javaslatok tétele
  • Számviteli és adózási szabályzatok elkészítése, illetve naprakészen tartása
  • A jogszabály alapján meghatározott bevallások és jelentések határidőre történő elkészítése, benyújtása (adóbevallások, statisztikák, stb.)
  • A hónap végi/időszak végi pénzügyi zárási és beszámolási tevékenységek összehangolása és elvégzése, időbeli elhatárolások elkészítése
  • Éves beszámoló elkészítése
  • Banki utalások előkészítése, utalás, banki monitoringhoz adatszolgáltatás
  • Kapcsolattartás az adóhatósággal és a könyvvizsgálókkal; ellenőrzéseken való aktív részvétel
  • Pályázati anyagok előkészítése, támogatások dokumentálása, számvitelének és adóügyének felügyelete

Felkészültsége:

  • Mérlegképes könyvelői regisztráció
  • Felsőfokú gazdasági végzettség preferáltan pénzügyi / számviteli területen
  • Alapvető pénzügyi számviteli ismeretek
  • Naprakész adózási ismeretek
  • Magyar nyelv tárgyalási színtű és angol vagy német nyelv kommunikációs szintű ismerete
  • Hasonló munkakörben szerzett minimum 3 év munkatapasztalat
  • Tapasztalat ERP rendszerekkel (ProAlpha ismeret előny!)
  • Proaktív, rugalmas, nyitott, határozott személyiség
  • Erős kommunikációs és prezentációs készségek
  • pontos, precíz munkavégzés

Amit ajánlunk:

  • versenyképes alapbér
  • havi mozgóbér
  • teljesítmény alapú bonusz rendszer
  • éves cafeteria és visszaosztás
  • bejárási támogatás
  • kötetlen munkaidő
  • home office lehetőség
  • egyéni fejlődési lehetőség
  • dolgozói kedvezmény katalógus
  • különleges, életek mentéséhez gyártott termékek

Az állás alapinformációi

  • Munkavégzés helye: Pápa
  • Munkaterület: Central Functions
  • Pozíciószint: Beosztott
  • Szükséges tapasztalat: 1-3 év
  • Nyelvtudás: Magyar, Angol
  • Műszakrend: kötetlen

Kérdésed van az állás kapcsán?

Kérdezd kollégáinkat erről az állásról:

Kapcsolatfelvétel »